Menu Help

کارگاه های تخصصی اختبار و کارآموزی


کارگاه های تخصصی اختبار و کارآموزی:

پس از قبولی در آزمون وکالت و اخذ پروانه کارآموزی ، کارآموزان وکالت به صورت عملی زیر نظر وکیل سرپرست خود شروع به کارآموزی می نمایند،  بسیاری از مشکلات و ناتوانی ها از قبیل: عدم اشراف به شیوه نگارش دادخواست و لوایح در موضوعات متفاوت، طرح نکردن صحیح دعوا یا عدم تعیین درست خواسته، فقدان تجربه کافی در مقام حضور در دادگاه و دفاع نزد قاضی و در برابر وکلای طرف و سایر مشکلات مشابه روبرو می شوند. به علاوه موضوعاتی که وکلای جوان در عمل با آن مواجه می شوند وسیع تر از موضوعاتی است که جنبه های تئوریک آن را فرابگیرند. برای پاسخ به این نیازهای مهم، مؤسسه مهرپویان بر آن شده است که دوره های آموزشی عملی و کاربردی مفید و مؤثری را با حضور اساتید این حرفه و وکلای برجسته و صاحب تجربه و تخصصی،  برای کارآموزان وکالت و وکلای جوانی که در صدد رشد و پیشرفت در این حرفه هستند، برگزار نماید.

همچنین کارآموزان وکالت پس از گذراندن 18 ماه کارآموزی، باید در آزمون اختبار شرکت نموده و پس از موفقیت در آزمون مزبور می توانند با ادای سوگند به اخذ پروانه وکالت پایه یک دادگستری نائل شوند. اهمیت آزمون اختبار از دو جهت، قابل توجه و مؤثر است:

  • نخست آنکه موفقیت در این آزمون، شرط لازم اخذ پروانه وکالت است و سئؤالات این آزمون معمولاً به صورت کاربردی و مبتنی برمسایل عملی است که نیازمند تسلط کافی و قدرت استدلال است.
  • دوم آنکه رتبه های برتر اختبار می توانند از هر شهری از شهر های تحت پوشش کانون مرکز که باشند،
  • پروانه خود را به شهر تهران انتقال دهند.

مؤسسه آموزش عالی آزاد مهرپویان برایجاد آمادگی کافی و وافی در کارآموزانی که آزمون اختبار را در پیش دارند، برنامه ها و کلاس های ویژه ای را تدارک دیده که بزودی تفصیل آن ها اعلام خواهد شد.