Menu Help

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز: بهمن کشاورز جایگاه اجتماعی بسیار بالایی داشت

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز: بهمن کشاورز جایگاه اجتماعی بسیار بالایی داشت

17 اردیبهشت 1398 22:58:00 توسط مدیر

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز:

بهمن کشاورز جایگاه اجتماعی بسیار بالایی داشت

 

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه بهمن کشاورز جایگاه اجتماعی بسیار بالایی داشت، گفت: اگر بتوانیم همچون ایشان کارنامه مدنی خوبی ارائه دهیم نهاد مدنی وکالت را حفظ می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، عیسی امینی در مراسم گرامیداشت زنده یاد بهمن کشاورز که در کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: اولین ویژگی مرحوم کشاورز این بود که ایشان شاید اهل ورود به سیاست هم بود ولی نهاد مدنی را به درستی می‌شناخت و به همین دلیل نهاد مدنی را به درستی به جامعه وکالت و مردم معرفی کرد و در نهایت ایشان توانست نهاد وکالت را به عنوان نهاد مدنی جلوه دهد و هیچ گاه از سیاست به عنوان ابزار استفاده نمی‌کرد.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز عنوان کرد: محور ایشان این بود که نهاد وکالت را از محور سیاسی دور کند و در حفظ و پایداری این نهاد نقش به سزایی داشت. دیگر ویژگی مرحوم کشاورز این بود که درد جامعه را خوب حس می‌کرد. بیانیه ایشان در انجمن صنفی روزنامه نگاران بی نظیر بود که توانست به مسائل اجتماعی کشور ورود کند. بسیاری از آحاد مردم نام ایشان را در پرونده آقای کرباسچی دیدند اما جفاست که ایشان را محدود به این قسمت کنیم.

وی بیان کرد: ایشان نمی‌ترسید و هیچ گاه از کلمات و خطوطی استفاده نمی‌کرد که به نهاد وکالت لطمه بزند. ایشان در حفظ استقلال کانون نه تنها پایمردی کرد که افراط هم نکرد. در حفظ استقلال کانون وکلا توانست جامعه هدف را آگاه کند. ما اگر رسانه‌ها را از دست بدهیم هیچ چیزی نداریم. هرکسی بتواند این پل را بنا و تحکیم کند قطعاً موفق است. خبر فوت ایشان تیتر اول فردای روزنامه‌های کشور بود که نشان می‌دهد جایگاه اجتماعی بسیار بالایی داشت.

امینی بیان کرد: مرحوم کشاورز چند کتاب و چندین یادداشت صنفی دارد. کتاب رابطه موجر و مستأجر ایشان را کامل مطالعه کردم. این کتاب فوق العاده عالی بود. نشان می‌داد خوب می فهمد. ایشان آثار خوبی را نوشتند و قلم خوبی زدند. کارنامه را ملت و رسانه‌ها رقم می‌زنند. جامعه وکالت موفقیت بزرگی در کنار این غم بزرگ داشت زیرا توانست نمره خوبی از ناحیه مردم دریافت کند. اگر بتوانیم همچون ایشان کارنامه مدنی خوبی ارائه دهیم نهاد مدنی وکالت را حفظ می‌کنیم. جامعه وکالت استعداد رویش دارد و می‌تواند در این مسیر موفق باشد.