Menu Help

کلاس‌های آموزشی


فارغ‌التحصیلان کارشناسی رشته حقوق يا فقه و مبانی حقوق که قصد ورود به بازار کار و حرفه‌های وکالت، قضاوت، سردفتری و غیره را دارند باید در آزمون‌های ورودی مرتبط شرکت نمایند. از جمله این آزمونها می‌توان به آزمون کارآموزی وکالت کانون وکلای داداگستری (به موجب قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت دادگستري مصوب 1376) یا آزمون وکالت مرکز امور مشاوران حقوقی و وکلای قوه قضائیه (ماده 187)، آزمون تصدی منصب قضا (آزمون قضاوت) و آزمون سردفتری اشاره نمود. داوطلبان آزمون‌های حقوقی پس از قبولی و گذاراندن دوره کارآموزی می‌توانند در حرفه مورد نظرشان مشغول به کار شوند. از سوی دیگر، برخی دیگر از فارغ التحصیلان رشته حقوق يا فقه و مباني حقوق ممکن است مسیر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزشی (کارشناسی ارشد و دکتری حقوق) را انتخاب نمایند یا همزمان با شرکت در آزمونهای حقوقی قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را داشته باشند. با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان، ظرفیت پذیرش در این آزمون‌ها، رقابت فشرده بین داوطلبان، افزایش امکانات آموزشی و در نتیجه ارتقای سطح علمی داوطلبان، برای قبولی در آزمون‌های حقوقی برخورداری از آمادگی مناسب و توانایی رقابت با سایر داوطلبان و کسب مهارت‌های ویژه آزمون‌های رقابتی که در دانشکده‌های حقوق کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، امری ضروری است. بنابراین، موسسه مهرپویان با هدف خدمت به جامعۀ حقوقی ایران، دوره‌های آموزشی ویژۀ آزمون‌های حقوقی را با تدریس هیات علمی برجسته در رشته حقوق  برگزار می‌کند.

ثبت نام دوره‌های آموزشی مربوط به آزمون کارآموزی وکالت و قضاوت به طور معمول از آذر ماه شروع و ثبت نام کلاسهای آمادگی کارشناسی ارشد در دو بازه زمانی اردیبهشت و شهریور هر سال انجام می‌شود. ساعات تدریس کلاس‌های آمادگی آزمون وکالت با توجه به نیاز هر درس و تغییرات آزمون وکالت در هر سال تعیین می‌شود. طول دوره آموزشی برای آزمون وکالت سال 1395 بیش از 570 ساعت پیش‌بینی شده که به طور معمول در طول یک برنامه مدون چهار ماهه تدریس می‌شود. طول دوره آموزشی برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق نیز تقریبا 400 ساعت پیش‌بینی شده که به طور معمول در طول یک برنامه مدون سه ماهه تدریس می‌گردد.

در کلاس‌های آموزشی به صلاحدید استاد هر درس آزمون‌های کلاسی با هدف یافتن نقاط ضعف عمومی، ارزیابی علمی دانشجویان و رفع اشکال درسی برگزار می‌شود. همچنین، کلاس‌های رفع اشکال، نکته و تست، مشاوره‌های آموزشی توسط کارشناسان آموزشی خبره و جلسات پرسش و پاسخ با رتبه های برتر، مشاوره  و پشتیبانی تخصصی گروهی و فردی و غیره از دیگر خدمات مرتبط با دوره های آموزشی مهرپویان است که موجب تمایز دانش‌آموختگان این موسسه از سایرین می‌شود.

شایان ذکر است که دروس آزمون‌های حقوقی مربوط به مشاغل حرفه‌ای رشته حقوق و منابع مطالعاتی آنها تقریبا 70 تا 80 درصد مشترک هستند. (جهت مشاهده دروس مربوط به هر آزمون به بخش مربوطه مراجعه نمایید). به عنوان مثال، داوطلبانی که برای آزمون وکالت مطالعه نموده‌اند و قصد مطالعه برای آزمون قضاوت را دارند علاوه بر دروس آزمون وکالت باید دروس حقوق اساسی، متون فقه و اصول فقه علامه حیدری را مطالعه نمایند.