Menu Help

خدمات مشاوره تخصصی و پشتیبانی فردی


تجربه ثابت کرده است که مهمترین عامل موفقیت در آزمون‌های رقابتی نظیر آزمون کارآموزی وکالت، آزمون قضاوت، آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری، پشتکار و انگیزه شماست. با این حال، دلایلی از جمله محدودیت‌های زمانی و شغلی، سطح رقابت شدید، استرس و نگرانی ناشی از چنین آزمون‌هایی باعث می‌شود که استفاده بهینه از توانایی‌ها و نقاط قوت دشوار‌تر شود. به عنوان مثال، در خصوص شدت رقابت در آزمون وکالت آمار‌های قبولی سال‌های گذشته حاکی از این است که تقریبا فقط 5 درصد از شرکت‌کنندگان در این آزمون پذیرش می‌شوند، یعنی از هر 20 نفر 5 نفر احتمال قبولی دارند. این آمار در برخی از کانون‌های وکلا بسیار وخیم تر است. طبق آمار سال 93، از هر 42 نفر شرکت کننده در کانون کرمانشاه و ایلام فقط یک نفر احتمال قبولی داشت. دلایل فوق باعث شده است که در سال‌های گذشته بسیاری از افراد علی رغم هوش بالا، پشتکار فراوان و صرف زمان بسیاری برای مطالعه، نتوانند به موفقیت چشمگیری در آزمون‌های حقوقی دست یابند. در مقابل، چه بسیارند افرادی با بهره‌مندی از تجربه‌های دیگران و صرف زمان کمتر موفق به کسب رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی شده‌اند.

با توجه به تمام سختی‌های موجود در مسیر موفقیت در آزمون‌های حقوقی، حضور یک راهنما و مشاور علاوه بر کاهش هزینه‌های ناشی از اتلاف وقت می‌تواند منجر به افزایش کارایی فردی شود. بنابراین، موسسه آموزش عالی مهرپویان از ابتدای تاسیس خود تا کنون، مفتخر است که به منظور همراهی بیشتر با دانشپذیران رشته حقوق و ارتقای وضعیت درسی آنها با استفاده کارشناسان آموزشی و نخبگان رشته حقوق تخصصی‌ترین خدمات مشاوره تحصیلی ویژه کلیه آزمون‌های حقوقی را با سبکی متفاوت و کارآمد ارائه می‌نماید و از این طریق مسیر قبولی بسیاری از داوطلبان آزمون‌های حقوقی را هموار نموده است.


در سال جدید، خدمات مشاوره تحصیلی مهرپویان ویژه آزمون‌های حقوقی با سبکی جدید و متناسب با سلیقه‌ها و سبک‌های مطالعاتی مختلف به دو صورت حضوری و غیر حضوری و طی 4 طرح مختلف بر اساس شناسایی نیاز‌های هر فرد ارائه می‌شود. در این طرح‌ها با شناسایی نیاز‌های آموزشی، روانشناختی و انگیزشی دانشپذیران رشته حقوق، برای هر فرد یک پروفایل شخصی ایجاد و بر اساس آن خدمات مشاور فردی ارائه می‌شود.

خدمات مشاوره مهرپویان در قالب 4 طرح ارائه می شود و در هر طرحی بر اساس نیازهای آموزشی هر فردی خدمات متنوع و متمایزی ارائه می شود.

طرح پایش مستمر به عنوان کامل ترین طرح مشاوره حضوری به افرادی توصیه می شوند که می خواهند از زمان ثبت نام تا روز آزمون از پایش مستمر روند مطالعه آنها توسط مشاور، جلسات رفع اشکال بیشتر و اتاق های درسی مهرپویان بهره مند شود تا از این طریق سطح علمی خود را ارتقا ببخشند.

طرح همیار 1 و همیار 2 ویژه افرادی است که می خواهند هزینه کمتری در قبال دریافت خدمات مشاوره پرداخت نمایند و در عین حال در بازه زمانی مشخصی به صورت هفتگی جلسات مشاوره داشته باشند و همچنین به صورت حداقلی از برخی گزینه های موجود در خدمات مشاوره نظیر جلسات رفع اشکال خصوصی و جلسات فوق العاده بهره مند شوند.

طرح همیار 3 نیز مشاوره تلفنی و اینترنتی ویژه شهرستان ها است که جزئیات آن در جدول ذیل آورده شده است.

 

برنامه طرح های مشاوره موسسه آموزش عالی آزاد مهرپویان :