وزارت علوم , تحقیقات و فناوری

موسسه آموزش عالی آزاد مهرپویان

مرکز تخصصی آموزش های حقوقی

آغاز فرایند جذب اعضای هیات علمی شهریور ماه 98

فراخوان جذب اعضای هیات علمی شهریور ماه 98
 
 
 

در راستای اجرای مصوبه جلسه شماره 81 هیأت عالی جذب به تاریخ 1390/6/21 بـدینوسیله برنامه زمـانبندی بیستمین و دومین فـراخـوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پـیمانـی و طـرح سـربـازی) دانـشگاه‌ها و مـؤسسات آمـوزش عـالی و پژوهشی کـشور مـربوط بـه فـراخـوان شهریور 1398 به شرح زیر اعلام می‌گردد:

  1. درصورت نیاز به مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان مرکز جذب، می‌توانید پس از ورود به سامانه جامع جذب و از طریق مرکز پیام پرسش خود را مطرح و پاسخ آن را ظرف مدت یک روز کاری، دریافت نمایید. دقت در اجرای اعلام نیاز در بازه مذکور و مطابق با تقویم اعلام شده، موجب مزید امتنان خواهد بود. بدیهی است پس از اتمام هر بازه، امکان تمدید آن یا ورود اطلاعات خارج از سیستم فراهم نیست و انتظار می رود همکاران گرامی در این مورد، تقاضا یا توقعی را مطرح نفرمایند.

 2. با توجه به محدودیت های مربوط به اختصاص ردیف استخدامی انتظار می رود؛ برای اعلام نیاز در این فراخوان صرفاً به ثبت حداقل ها در تطابق با نقشه جامع علمی کشور و مجوزهای مربوطه اکتفاء نمایید و از هرگونه ثبت نیاز تخمینی خودداری فرمایید؛  همانگونه که استحضار دارید و در جدول زمانبندی نیز آمده است، معتبرنمودن تقاضاهای ثبت شده از وظایف مرکز نظارت و ارزیابی است که معمولا در تطابق با مصوبات هیأت امنا و نقشه جامع و طرح راهبردی دانشگاه صورت می گیرد. درصورت رعایت این موارد در ثبت نیاز اولیه و درج ضمائم و مستندات آن در سامانه، انجام کار با سهولت و سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت و از هرگونه رفت و برگشت جلوگیری می شود.

 3. ضروری است همراه با اعلام نیاز، شرایط اختصاصی هر دانشگاه و شرایط ویژه پذیرش رشته ها قید شود. در صورت امکان هوشمندسازی سامانه برای آن شرایط، پیش بینی لازم صورت می گیرد و در صورتی که امکان فنی آن فراهم نباشد شرایط اختصاصی به وضوح به اطلاع داوطلبان می رسد تا در مراحل غربالگری مواجه با حذف گروهی داوطلبان نباشیم؛ شرایط اختصاصی نباید ناقض قوانین و مقررات جذب و یا براساس انتخاب افراد از پیش تعیین شده تنظیم شود و باید ظرفیت  مشارکت عموم افراد واجد شرایط را محدود نسازد.

  4. هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار است و باید شـرایط سـالم و عـادلانه شـرکتِ وی در رقابت فراهم گردد و از هرگونه تضییع حق و تعیین و یا محدود نمودن دایره انتخاب شوندگان، قبل از بررسی علمی و سایر صلاحیت ها خودداری گردد. هرگونه تضییع حق آحاد داوطلبان و برهم زدن شرایط رقابت عادلانه و مهندسی حائزین شرایط موجب وزر و خسارت در دنیا و آخرت خواهد گردید.

  5. فرایندهای جذب از طریق سامانه جامع جذب اعضای هیأت علمی صورت می گیرد و شایسته است ذینفعان گرامی و تمامی مراجع ذیربط، امور مربوط به جذب اعضای هیأت علمی و مراحل مختلف آن را صرفاً از طریق این سامانه پیگیری نمایند.

 

ایجاد حساب کاربری

 

با کليک بر روي پيوند ايجاد حساب کاربري در قسمت پايين صفحه ورود متقاضي به اين صفحه هدايت مي‌گردد. در اين صفحه کاربراني که در سامانه ثبت نام اوليه انجام نداده‌ و فاقد حساب کاربري مي‌باشند، قادرند با تکميل اطلاعات نمايش داده شده، حساب کاربري جديد در سامانه به ثبت برسانند. اطلاعات دريافتي از کاربر به شرح زير مي‌باشد:

  • کد ملي (نام کاربري): در اين قسمت لازم است متقاضي کد ملي خود را با دقت وارد نمايد چراکه اين کد از اين پس بعنوان نام کاربري وي به منظور ورود به حساب کاربري‌اش تلقّي خواهد شد.
  • کلمه عبور: لازم است متقاضي رمز عبوري را به منظور ورود به حساب کاربري‌اش در نظر بگيرد. همان‌طور که در بالاي صفحه توضيح داده شده، نام کاربري بايد حداقل شامل 8 کاراکتر باشد.
  • تکرار کلمه عبور: متقاضي به منظور اطمينان از صحيح وارد کردن کلمه عبور، لازم است رمز مربوطه را مجدداً وارد نمايد.
  • نام: در اين قسمت لازم است متقاضي نام خود را به زبان فارسي وارد نمايد.
  • نام خانوادگي: در اين قسمت لازم است متقاضي نام خانوادگي خود را به زبان فارسي وارد نمايد.
  • نام پدر: در اين قسمت لازم است متقاضي نام پدر خود را به زبان فارسي وارد نمايد.
  • ايميل(پست الکترونيک): متقاضي آدرس پست الکترونيک فعال خود را جهت هرگونه ارتباط بعدي سامانه با وي وارد مي‌کند لازم به ذکر است پيام تأييد حساب کاربري نيز از طريق همين آدرس به متقاضي تحويل داده مي‌شود.
  • تلفن همراه: متقاضي در اين قسمت شماره تلفن همراه خود را جهت ارتباط صوتي و پيامکي با سامانه وارد مي‌‌نمايد.
  • کد امنيتي: در انتها نياز است متقاضي کد امنيتي را که در پايين اين کادر به شکل تصويري متشکل از چند شکل مربعي حاوي اعداد نمايش داده شده، وارد نمايد. در صورت عدم توانايي در خواندن کد امنيتي با کليک بر روي آيکون توليد مجدد که در شکل زير با پيکان قرمز مشخص شده، کد امنيتي جديد را دريافت نمايد.

 

در انتها لازم است کاربر موافقت خويش را در ارتباط با مطالعه راهنما و قوانين از طريق تيک زدن عبارت مربوطه در پايين صفحه اعلام دارد.

 

تأييد

 با کليک بر روي کليد تأييد در صورت وجود خطا اطلاعات مربوط به آن در کادر بالاي صفحه نمايش داده مي‌شود. بديهي است در صورت عدم وجود خطا، ايجاد حساب کاربري با موفقيت به پايان خواهد رسيد. در اين مرحله پيام تصديق مطابق آنچه در شکل زير آمده، جهت اطمينان متقاضي بر روي صفحه نمايان مي‌گردد. با نمايش اين پيام فرد متقاضي لازم است جهت اطمينان سامانه از صحت اطلاعات وارده بر روي لينک فعال‌سازي حساب کاربري که به شکل خودکار به آدرس پست الکترونيک وي ارسال شده کليک نمايد تا حساب کاربري وي فعال گردد.